+38 (067) 65-35-122 •

Вирощування бройлера

Сучасні технології розведення курей постійно розвиваються. Вони покликані наситити світовий ринок якісною, відносно дешевою і корисною продукцією.

Селекціонери постійно отримують нові кроси і гібриди, які мають найкращі характеристики в порівнянні з представниками чистопородних курей. При цьому продуктивність птиці визначається як співвідношення витрачених кормів на вирощування кілограма м'яса. У цьому плані перше місце в м'ясному напрямку міцно утримують кури бройлери.

ТзОВ «Укрполь-2005» застосовує збалансований підхід до генетичного вдосконалення продукції. Такі комерційно важливі показники, як зростання, кормоковерсія, збереження і збільшення живої маси вдосконалюються одночасно з такими характеристиками, як міцність ніг, серцево-судинне і загальне здоров'я птиці. Досягнення генетичного потенціалу, закладеного в птахові, залежить від наступних елементів:

Всі ці складові взаємозалежні. Недотримання одного з елементів призведе до зниження бройлерної продуктивності.

Економічні та комерційні цілі виробництва роблять основний вплив на бройлерну технологію:

У міру того, як система бройлерного виробництва стає все більш комплексною, управління виробництвом вимагає більш швидкого реагування і наявності більш точних показників виробництва.

Процес вирощування бройлерів є тільки однією фазою інтегрованого процесу виробництва курячого м'яса. У неї входять: виробництво батьківського поголів'я, інкубатори, бройлерні господарства, переробні підприємства, торгові організації і покупці.

Метою керівника бройлерного виробництва є досягнення необхідних результатів живої маси, кормоконверсіі, однорідності і виходу м'яса. Перші два тижні життя бройлерного стада є критичними і вимагають особливої ​​уваги. Обробка курчат, технологія вирощування молодняка є найбільш важливими питаннями. Бройлерні виробництво вдає із себе послідовний процес, при якому продуктивність залежить від вдалого завершення кожної стадії цього процесу. Для отримання максимальних результатів необхідно критично оцінювати кожну стадію і при необхідності вносити технологічні поправки.

Комплексність бройлерного виробництва означає, що менеджери стада повинні мати чітке розуміння факторів, які здатні впливати на весь процес виробництва, а також факторів, що впливають на технологію вирощування бройлерів. Можливо, потрібні зміни в інкубаторії, в бройлерному господарстві, в процесі транспортування або в цеху переробки. В процесі бройлерного виробництва існує кілька стадій розвитку птиці. Інкубаторій працює з інкубаційним яйцем і добовими курчатами. Бройлерні господарство працює з курчатами і зростаючої птахом. Цех переробки працює з бройлерів і тушкою. Між всіма стадіями є перехідна фаза. Основні перехідні фази в бройлерному виробництві такі:

Технологічний відділ ТзОВ «Укрполь-2005» в технології вирощування промислового бройлера дотримується наступних принципів:

Немає двох однакових пташників, і кожне стадо бройлерів в тому ж пташнику матиме різні потреби. керівник бройлерного господарства повинен розуміти потреби птиці і, застосовуючи методику швидкого реагування, як описано в цьому посібнику, повинен задовольнити індивідуальні потреби кожного птаха для забезпечення продуктивності кожного стада.