+38 (067) 65-35-122 •

Новини

Екологія вирощування бройлера

07.09.2016
У країнах Євросоюзу споживачі не бажають їсти птицю, вирощену негуманними, на їхню думку, способами. На думку Альберта Давлєва, з точки зору промислового птахівництва це нонсенс, адже курча, маючи «ареал спілкування» в радіусі приблизно 10 метрів, не захоче залишати пташники, де встановлені системи автоматичного годування і напування.

Європейський союз забороняє кліткове утримання птиці нібито з гуманних міркувань. Їх законодавці вважають, що клітка «обмежує права» курячого поголів'я, яке повинно вирощуватися виключно Вигульним способом, тобто з доступом на зовнішній вигул з пташників. Але в цьому випадку собівартість м'яса бройлерів буде, як мінімум, в два рази вище.


Саме тому ціни на яйце в Євросоюзі в минулому році зросли в середньому на 40%, і Європа була змушена імпортувати яйцепродукти з США, Латинської Америки та інших країн. Втім, не варто забувати про плюси вигульної системи вирощування. При вільному вигулі птах не відчуває стресу і не виробляє зайвого адреналіну, у ньому зберігається м'ясо тієї категорії, яку можна продати за великі гроші. Як правило, кури, яких випускають гуляти, не мають проблем зі здоров'ям, адже на додаток до підніжного корму птах буде отримувати зерновий раціон. В екологічно чисте виробництво буде вкладатися більше ручної праці, ніж машинної. З обладнання в господарстві будуть, хіба що стаціонарні пташники, поїлки і годівниці.

До повноцінного великого виробництва наша компанія піде, враховуючи досвід інших господарств. «Наскільки вигульне вирощування рентабельніше звичайного покаже час. Давати зараз конкретні цифри було б необачно. Органічна продукція дорожча на 20-40%. Причин тому багато, і одна з них - більш трудомістке й складне виробництво.

До того ж на таку продукцію в світі є попит: За десять років, до 2010 року, він не тільки потроївся, склавши $ 60 млрд доларів, але і продовжує рости. Окремі фахівці відзначають зростання інтересу до еко-продукції, однак серед постачальників устаткування і аналітиків відносно цього відзначається деякий скепсис.

Зараз дійсно цікавляться виробництвом екологічно чистої продукції. Можливо, в Україні і з'явиться птах, що має можливість вільного вигулу на травичці, але це не вигідно: такий птах буде коштувати астрономічних грошей. Експерти говорять, що перш за все, необхідно наситити потреби внутрішнього ринку і знизити собівартість до рівня, коли імпортна продукція користуватиметься невеликим попитом.

Такі цілі Доктрини продовольчої безпеки і Державної програми розвитку сільського господарства до 2020 року. А досягти їх можливо лише за допомогою технології кліткового або високоефективного підлогового утримання.

← Повернутися до списку новин