+38 (067) 65-35-122 •

Новини

Новинки галузі птахівництва

07.09.2016
Насичення ринку не може не провокувати затишшя в сфері розробок обладнання. Більшість експертів сходиться на думці, що за останні роки в галузі не спостерігалося ніяких глобальних змін.

Якщо будь-яка нова модель і з'являлася, то вона являла собою лише вдосконалене обладнання попередньої серії. Наприклад, змінювалася форма годівниці або додавалися деталі до поїлки. Якщо по батьківським стадам і зустрічаються інновації, наприклад, система патіо або система кліткового утримання батьківського стада з штучним заплідненням, то в бройлерному виробництві ніякої революції немає. Єдина зміна пов'язано з годуванням: раніше переважно використовувалося жолобкове годування, а зараз компанії ставлять годівницю всередину клітки. У такий годівниці є захисні перегородки, які не дають птахові розкидати корм по клітці.

Фахівці ТзОВ "Укрполь-2005" вважають, що найскладніше і найважливіше - це створення оптимального мікроклімату в пташниках, особливо в міжсезоння і влітку. «В основному нововведення на нашому виробництві пов'язані зі зміною роботи системи вентиляції, - розповідає головний ветлікар. Однією з новинок в обладнанні на нашій птахофабриці є установка фірми «Хартманн» з припливною вентиляцією, а також установка регульованих передніх штор.

На другому пташнику на території птахокомплексу Метенів поставили унікальний експеримент - обладнали одну площадку системою відеоспостереження. «Завдяки камерам оператор бачить, як веде себе птах в кожному з корпусів, - пояснює головний ветлікар ТзОВ "Укрполь-2005". Якщо птиця спокійно сидить, годується, то все в порядку, але якщо зосередилася, кудись втікає, значить, щось їй не подобається. Тоді оператор повідомляє начальнику майданчика і зоотехніку, і вони з'ясовують, з чим це пов'язано». Ідея встановити камери з'явилася три місяці тому, в компанії її втіленням задоволені. Адже крім того, що з'явилася можливість спостерігати за птахом, тепер можна бачити, як працюють люди, а це підвищує їх відповідальність.

← Повернутися до списку новин