+38 (067) 65-35-122 •

Новини

Як захистити свою птицю?

15.10.2020
Враховуючи ускладнення епізоотичної ситуації з грипу птиці головний ветлікар ТзОВ «Укрполь 2005» інформує власників птахів про наявні ризики і необхідні заходи щодо утримання птахів:
1)    Птицю утримувати ізольовано;
2)    Не допускати вільного вигулу на вигонах, водоймищах;
3)    Не допускати контакту домашньої птиці з дикою птицею(ворони, голуби, горобці, синиці та інші);
4)    Проводити ретельну очистку пташника (2-3 рази на тиждень), побілку стін та сідал;
5)    При підозрі захворювання чи загибелі птиці необхідно звертатись до спеціаліста ветеринарної медицини.  
Головний ветлікар ТзОВ «Укропль 2005» нагадує, що грип птиці гостре високо заразне вірусне захворювання, яке характеризується пригніченням, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту. У результаті захворювання птахи гинуть. Джерелом інфекції є хвороба і перехворіла птиця.
Вірус виділяється у навколишнє середовище зі слиною, носовим секретом і послідом. Вірусоносійство у птахів, які перехворіли, триває 2-3 місяці і більше. Інкубаційний період триває 1-7 днів. У окремих випадках – від декількох годин до 7 діб і більше.
Клінічні ознаки у курей різноманітні: від слабо виражених до гострого перебігу, з високою смертністю без проявів будь-яких симптомів або з мінімальними ознаками депресії: відсутність апетиту, раптова загибель великої кількості птиці у стаді. Кури інфіковані вірусом пташиного грипу, несуть яйця без шкарлупи і з часом припиняють яйцекладку. Хвороба супроводжується депресією, втратою чутливості, сльозотечею набряками в ділянці голови і шиї.
У бройлерів клінічні ознаки високоатогенного грипу менш виражені, ніж у інших видів і характеризується пригніченням, сонливістю, відсутністю апетиту та підвищеною летальністю. Також спостерігається набряки голови та шиї, ознаки ураження нервової системи, зокрема викривлення шиї та атакція.
Рекомендації головного ветлікаря ТзОВ «Укрполь 2005», якщо ви замітили, щось нехарактерне у поведінці чи зовнішньому вигляді своїх птахів,в першу чергу їх потрібно ізолювати від здорових і звернутися до спеціалістів ветеринарної медицини.  

                                                                                              

← Повернутися до списку новин