+38 (067) 65-35-122 •

Новини

Аграріям дозволили змішувати зерно і змінили розрахунок оцінки землі

28.11.2016
У Кабінеті Міністрів України відбувся «дерегуляційний день», результатом якого стало скасування 367 застарілих обмежуючих нормативних актів. В тому числі, спрощені умови для роботи аграріїв.
Про це повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі.
За словами прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, це значно спростить життя малому та середньому бізнесу, мінімізує корупційні ризики і заощадить підприємцям мільярди гривень.
Одним з прийнятих рішень було скасовано мінімальний розмір оплати послуг нотаріусів на рівні 1%. Як відзначають, таке обмеження призводило до того, що нотаріуси отримали величезні виплати, навіть якщо були готові отримати менше. За даними експертів, загальний обсяг угод з нерухомістю в 2014 р склав 55 млрд грн. Це означає, що нотаріуси отримали менше 550 млн грн в якості оплати послуг (як державні, так і приватні).
Під час «дерегуляційного дня» Уряд також скасував заборону на змішування зерна різних сортів.
«Сьогодні аграрії зазнають величезних втрат за цей необґрунтований заборона. Його відміна призведе до зниження логістичних втрат, збільшення потужності елеваторів і портів, і, як наслідок, збільшення валютних надходжень до бюджету. Очікується, що економічний ефект цього рішення для бізнесу до 2020 року складе більше 10 млрд грн », - кажуть в міністерстві.
Крім того, Уряд удосконалив процедури розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Термін отримання відомостей про грошову оцінку земельної ділянки заявником буде скорочений до 1 дня. Також вносяться зміни до типового договору оренду землі, що дозволить скоротити кількість судових суперечок, пов'язаних з колізіями законодавства про оренду землі (зараз 20 тис. На рік).

← Повернутися до списку новин